Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#133 CE-Traffic: Do Prahy se každodenně dopravuje až 400 000 lidí

1. července 2019 (00:00)

Nedostatečná rezidenční výstavba v Praze má za následek, že se každodenně do města dopravuje 300 až 400 000 lidí, tvrdí studie CE-Traffic.

Podle analýzy společnosti CE-Traffic potřebuje Praha byty pro 1,55 milionu obyvatel, kteří ve městě reálně žijí. To je zhruba o 250 000 lidí více, než kolik uvádí Český statistický úřad. Podle dokumentu je pak navíc dalších 200 000 až 250 000 lidí, kteří v Praze přebývá, i když zde nemají trvalé bydliště. Každý všední den do Prahy podle této studie přijíždí 300 000 až 400 000 lidí ať již za prací, studiem, na jednání nebo k lékaři. V momentu, kdy k tomu navíc uvedená firma připočte turisty, vychází jí, že je v metropoli až okolo 1,75 milionu lidí. I proto zástupci CE-Traffic tvrdí, že je počet lidí, kteří se denně přes hranice Prahy pohybují, podle jejich názoru extrémně vysoký. Z toho je zřejmé, že nezanedbatelná část obyvatel ve městě pouze pracuje, ale bydlí za jeho hranicemi. Propad výstavby v Praze je pak podle firmy suplován regionálním trhem s bydlením, což ale přináší řadu negativních důsledků, zejména nárůst neekologického způsobu dopravy.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!