Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#141 Od roku 2015 se poprvé mírně snížila průměrná cena prodaných bytů

5. srpna 2019 (11:52) - Statistiky - Praha - Nové byty

Ve druhém čtvrtletí se průměrná prodejní cena nového bytu v Praze mírně snížila. Stalo se tak poprvé od roku 2015.

Vývoj průměrné ceny za m2 nových bytů v Praze 2013 - 2019

Nový byt, který si v hlavním městě zájemce nyní koupí, stojí v průměru 102 058 korun na m2, ukázala analýza společností Trigema, Skanska Reality a Central Group. To je hned o 2 608 korun na m2 méně, než za kolik si takovou nemovitost pořizoval na začátku letošního roku. Ve stejném období vloni byla tato tržní cena ve výši 94 000 korun na m2. Cena za nové bydlení přitom kontinuálně rostla již od druhého čtvrtletí roku 2015, kdy činila ještě 55 555 korun na m2.

Celkově i nadále ale developeři spíše předvídají, že ceny nových bytů v Praze v následujících měsících mírně porostou, a to v jednotkách procent. Mělo by to být ale výrazně méně než v minulých letech, kdy se od roku 2015 ceny zvýšily o téměř 90 procent. Důvodem je fakt, že na aktuální výši prodejní ceny mělo vliv jen několik nových projektů, které přišly na trh. Jednalo se hlavně o vybrané projekty ze Žižkova, Barrandova či Uhříněvsi.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!