Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#144 ČSÚ: Ve 2019 se postavilo již 5991 bytů v bytových domech

12. srpna 2019 (20:03) - Statistiky - Stavebnictví - Regiony - Praha - Nové byty

Během prvního pololetí letošního roku se postavilo 5 991 bytů v bytových domech, což je nejvyšší číslo za stejné období od roku 2008.

Zatímco před 11 lety byla od začátku ledna do konce června zahájena stavba 7365 bytů, jak ukazují data Českého statistického úřadu, za prvních šest měsíců tohoto roku to bylo již 5 991. Podle úřadu například v červnu vzrostla celková stavební produkce, orientační hodnota stavebních povolení i počty zahájených a dokončených bytů.

Meziročně počet zahájených bytů podle ČSÚ vzrostl o 8,3 procenta a dosáhl hodnoty 2 850 bytů. V rodinných domech však došlo k poklesu počtu bytů o 2,4 procenta. Na druhou stranu v bytových domech byl zaznamenán růst počtu zahájených bytů o 51 procent.

Bytovou výstavbu táhnou podle ČSÚ hlavně regiony. Naopak výstavba v Praze stále zaostává. Během června se v Praze začalo v bytových domech stavět jen 206 bytů, což je podle odborníků hluboce pod poptávkou i zdravým růstem města.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!