Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#145 Ve 2Q 2019 se prodalo 1300 nových bytů

14. srpna 2019 (13:53) - Statistiky - Praha - Nové byty

Od dubna do června se v Praze prodalo 1 300 bytů, tedy obdobně, jako tomu bylo v prvním tohoto i posledním kvartálu minulého roku.

Kvartální vývoj prodejů nových bytů v Praze 2011-2019

Podle studie společností Trigema, Skanska Reality a Central Group se drží prodeje nových bytů v Praze na relativně stabilní úrovni. Za druhé čtvrtletí jich bylo 1 300. To představuje 8procentní nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Pro srovnání: před rokem ve stejném období našlo nové majitele na trhu ještě 1 550 jednotek. Meziročně se tak prodeje snížily o více než 16 procent. Vloni došlo k poklesu prodejů na podzim, kdy ČNB zpřísnila pravidla pro poskytování hypoték.

Vývoj v počtu prodaných bytů, k němuž dochází, tak potvrzuje předpovědi, že se v tomto roce může prodat nejméně nových bytů za posledních sedm let. Dohromady by se v tom případě na trhu neuplatnilo ani 5 000 nových jednotek. V roce 2016 se přitom celkově prodalo přes 6 600 bytů. O rok předtím to bylo ještě více. Hlavním důvodem nepříznivého vývoje je na jedné straně omezená nabídka nových bytů způsobená pomalým a komplikovaný procesem jejich povolování a na druhé pak s tím spojený tlak na růst cen.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!