Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#147 Trikaya: Průměrná cena brněnských novostaveb nad 80 000 kč za metr

19. srpna 2019 (11:13) - Statistiky - Regiony - Nové byty

Průměrná cena za m2 bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 000 Kč, stalo se tak ve druhém čtvrtletí.

Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci v Brně našetřit průměrně 4,86 milionů korun, jak vyplývá z analýzy společnosti Trikaya. Podle zástupců firmy se na růstu cen odráží řada faktorů - od rostoucích cen pozemků a stavebních prací a materiálů přes zastaralý územní plán a složitou byrokracii při povolování staveb až po vysoké daňové zatížení a přísné normy výstavby.

Poptávka po nových bytech ale ani přes vyšší ceny neuvadá. Za prvních šest měsíců tohoto roku byly prodeje dokonce dvojnásobně vysoké než za stejnou dobu loni. Během prvního pololetí se v Brně podle Trikayi prodalo 459 nových bytů, což je dvakrát více než za prvních šest měsíců roku 2018. Ve druhém čtvrtletí byl každý třetí prodaný byt v Brně jednopokojový. Firma tvrdí, že výnosy z pronájmu garsonky jsou nyní zatím nejvýhodnější.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!