Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#150 Nový byt mimo Prahu stojí v průměru necelých 58 000 Kč za metr

26. srpna 2019 (10:34) - Statistiky - Regiony - Nové byty

V průměru se mimo Prahu nový byt prodal ve druhém čtvrtletí za 57 900 korun na m2. V předchozím čtvrtletí to bylo 55 714 korun na m2.

Průměrné ceny dostupných a prodaných nových bytů za m2 v regionech ČR 2Q 2019

Nejdražší jsou podle studie společnosti Trigema byty v Jihomoravském kraji, na což má vliv zejména cenová úroveň nového bydlení v Brně. Kupující zaplatí v tomto kraji za byt v průměru 68 949 korun za m2. Ve Středočeském je to 59 630 a Plzeňském 54 783 korun na m2. V jižních Čechách si lze takovou jednotku pořídit v průměru za 53 537 korun na m2. Nejlevnější jsou naopak byty na Vysočině s cenou na úrovni 35 655 korun na m2. Nový byt v regionech stojí aktuálně v průměru 3 917 163 korun, což je o 2 788 424 korun méně než v hlavním městě.

Cena za bydlení se v regionech v průběhu času navyšuje. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku činila 57 900 korun na m2, v předchozím čtvrtletí to bylo 55 714 korun na m2. Na konci loňského roku dosahovala 53 570 korun na m2. Před dvěma roky byla ještě v polovině roku v průměru na úrovni 45 325 korun za m2. Do budoucnosti lze předpokládat, že ceny porostou zejména v okolí Prahy a Brna, tedy ve Středočeském a Jihomoravském kraji.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!