Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

# 151 Průměrná cena dostupných nových bytů již 108 000 Kč

28. srpna 2019 (17:34)

Průměrná cena nových bytů, které se ve druhém čtvrtletí nabízely v Praze k prodeji, byla na úrovni necelých 108 000 korun na m2.

Vývoj průměrné ceny dostupných a prodaných nových bytů za m2 v Praze 2012 - 2019

Před třemi roky dosahovala v metropoli průměrná cena nabízeného bytu částky 69 605 korun na m2, jak ukazují statistiky společností Trigema, Skanska Reality a Central Group. V současnosti je to však již téměř o 40 000 korun na m2 více. Na konci druhého čtvrtletí to bylo totiž 107 834 korun na m2.

Cena nabízených bytů roste v Praze až na drobné výkyvy v podstatě kontinuálně. Jedno z největších zdražení nastalo mezi posledním kvartálem roku 2016 a prvním následujícího, kdy se cena zvedla hned o 6 695 korun na m2. O 4 886 korun na m2 se navýšila mezi prvním a druhým čtvrtletím minulého roku. Mezi třetím a posledním kvartálem to pak bylo 3 111 korun na m2. V letošním roce povyrostla cena nového bydlení ve městě ze 106 266 o dalších 1 568 korun na m2, jak vypovídá analýza.

Cenová úroveň nabízených bytů odpovídá situaci na trhu s novými byty. Ten trpí jednak omezenou nabídkou nových developerských projektů, ale také v posledních měsících rostoucími cenami stavebních materiálů a práce.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!