Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#152 V Praze se ve 2Q ze prodalo 42 % dvoupokojových bytů

30. srpna 2019 (11:10)

Nejvíce nových bytů určených k prodeji zůstává ve velikosti 2+kk. Během druhého čtvrtletí jich v Praze bylo více než 42 procent.

Charakteristika prodaných nových bytů v Praze dle dispozic 2Q 2019

Zájem o nové dvoupokojové byty se nezmenšuje. Ve druhém čtvrtletí se jich v hlavním městě prodalo hned 42,3 procenta, potvrzují statistiky společnosti Trigema. Jednopokojových bylo 29,8 a třípokojových 19 procent. Podíl čtyřpokojových bytů dosáhnul ve sledovaném období pouze 7,8 procenta.

Zájem o menší byty přetrvává v Praze již dlouho. Před dvěma roky se zde dvoupokojových prodala třetina a vloni již 38,5 procenta. Jednopokojových bytů se původně na trhu uplatnilo necelých 17 procent. Minulý rok jsme však už zaznamenali nárůst na 23,5. Na druhé straně jestliže se před dvěma roky prodala necelá třetina třípokojových bytů, vloni to už bylo pouze 25 a nyní 19 procent, ukazuje srovnání s minulým obdobím.

Výhodou menších bytů je především to, že se dají relativně dobře pronajímat. Nevýhodou na druhou stranu fakt, že jednotková cena na m2 bývá u takových typů jednotek jedna z nejvyšších.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!