Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#153 Nejvyšší průměrnou cenu mají prodané garsonky

2. září 2019 (16:34)

Průměrná cena na m2 prodaného bytu v Praze byla ve druhém čtvrtletí nejvyšší u jednopokojových, nejnižší u třípokojových bytů.

Charakteristika prodaných nových bytů v Praze dle dispozic 2Q 2019

Ceny menších bytů jsou sice levnější, rozhodně to však neplatí v případě, pokud je přepočteme na m2 prodané plochy. Jak ukazují čísla za druhý kvartál letošního roku v Praze, m2 jednopokojové bytu, jenž si během sledovaného období našel svého kupce, činil 117 178 korun. To je o více než 15 000 vyšší cena, než za kolik se v tu dobu prodal v průměru nový byt na trhu. Nad úrovní průměrné ceny byly ale také pětipokojové byty s cenou 105 297 korun na m2.

Pod cenovým průměrem byly naopak jak dvoupokojové, tak i tří a čtyřpokojové jednotky. U dispozic 2+kk dosáhla prodejní cena v průměru výše 96 885, třípokojových jen 92 254 a čtyřpokojových 95 413 korun na m2.

V absolutních částkách však samozřejmě stále platí, že čím větší byt se prodá, tím bývá jeho cena vyšší. Jednopokojový se prodal za v průměru za 3 640 47, dvoupokojový za 5 215 628, třípokojový za 7 492 991 a čtyřpokojový za 10 559 408 korun. Náklady za toto pořízení již zahrnují také DPH.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!