Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#156 ČTK: Cizinci znamenají v poptávce po nových bytech 20 %

9. září 2019 (13:53)

Podíl cizinců na nákupech nových bytů v Praze se pohybuje okolo 20 procent, jak zjistila anketa České tiskové kanceláře mezi vybranými developery.

Pětinové zastoupení cizinců mezi nakupujícími nových nemovitosti v hlavním městě zůstává letos podobný jako v loňském roce. Podle developerů, jak tvrdí Česká tisková kancelář, převažují Slováci, dále klienti ze západní Evropy nebo zemí bývalého Sovětského svazu, roste také zájem kupců z Asie. Zájem mají převážně o menší byty, často v luxusnějších projektech.

„V posledních pěti letech je podíl cizinců kupujících v Česku byty stabilní. U nás se pohybuje od 20 do 23 %. Zhruba polovinu tvoří Slováci. Jinak spíše klesá podíl zájemců ze zemí bývalého Sovětského svazu a narůstá podíl kupujících ze zemí západní Evropy. Nejčastěji cizinci kupují menší byty, především dispozice 2+kk,“ uvedla mluvčí Central Group Marcela Fialková. „Podíl cizinců se pohybuje zhruba mezi 20 až 40 %. Záleží na charakteru bytového projektu. Nejčastěji jde o obyvatele zemí bývalého Sovětského svazu a dále pak také o Slováky,“ doplnil mluvčí Trigemy Radek Polák.

V poslední době se podle ankety České tiskové kanceláře příliš nemění ani podíl nových bytů, které si lidé kupují jako investici, nikoliv pro vlastní bydlení – zůstává asi třetinový. Jde především o menší byty 2+kk nebo 1+kk. Zatímco před lety mezi investory převažovali cizinci, dnes jsou to spíše Češi, kteří koupené byty dále pronajímají.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!