Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#157: Nabídka nájemních bytů mírně vzrostla na 7453 bytů

9. září 2019 (13:53)

Počet inzerovaných nájemních bytů se v Praze ve druhém čtvrtletí zvýšil ze 7200 na 7453. Nabídka roste již od konce loňska.

Nabídka dostupných bytů k nájmu v Praze 2016-2019

Ještě před dvěma roky bylo v hlavním městě v nabídkách přes 8700 nájemních bytů. Od té doby však jejich počet postupně klesal. Růst začal teprve ve čtvrtém kvartále minulého roku, kdy jich bylo také nejméně za poslední čtyři roky. Jednalo se tehdy o 6324 jednotek.

Na konci prvního čtvrtletí letošního roku se již jejich počet navýšil na 7200 a na konci druhého dokonce na 7453 bytů. Stále však nedosahuje úrovně z některých z předchozích období. Například na konci prvního čtvrtletí minulého roku jich bylo 8060, o rok předtím 8700 a v létě roku 2016 dokonce 12500.

Odhadnout, jaký bude vývoj tohoto ukazatele v dalším období je však zatím relativně nejisté. Bude samozřejmě záležet především na tom, jaké nemovitosti a v jakém počtu se budou pouštět na trh a jaká po nich bude poptávka. Tomu bude v konečném důsledku odpovídat i rostoucí trend, který byl odstartován v posledních třech měsících loňského roku.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!