Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#158 Ipsos: Pražané tráví víkendy dvakrát častěji tam, kde bydlí

13. září 2019 (15:43)

Pražané čím dál více tráví víkendy tam, kde bydlí. Podle průzkumu agentury Ipsos je to dvakrát častěji než na chatách či chalupách.

V místě, kde obyvatelé Prahy bydlí, tráví podle agentury Ipsos víkendy hned 40,8 procent z nich. Na výlety či akce mimo své bydliště vyráží 38,3 procenta dotázaných. Na chaty či chalupy však jen 20,4 procenta, jak průzkum ukázal. Úměrně tomuto trendu pak roste důležitost venkovních prostor, které jednotlivé byty a projekty v metropoli nabízejí, tvrdí přitom společnost Central Group, která si nechávala průzkum vypracovat.

Podle zástupců firmy tak při rozhodování o koupi bytu tak kromě tradičních parametrů jako jsou dopravní dostupnost či občanská vybavenost hraje stále větší roli fakt, zda je byt opatřen právě i balkonem, terasou nebo nejlépe předzahrádkou.

Odhadnout, jaký bude vývoj tohoto ukazatele v dalším období je však zatím relativně nejisté. Bude samozřejmě záležet především na tom, jaké nemovitosti a v jakém počtu se budou pouštět na trh a jaká po nich bude poptávka. Tomu bude v konečném důsledku odpovídat i rostoucí trend, který byl odstartován v posledních třech měsících loňského roku.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!