Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#160 Průměrná výše nájemného v Praze je 22 000 Kč za měsíc

18. září 2019 (07:06)

Cena nájemního bydlení se ve druhém čtvrtletí v Praze dostala na úroveň necelých 22 000 korun za měsíc.

Secondhandová a dlouhodobá nájemní nabídka v Praze ve 2Q 2019

Výše ceny za nájemní bydlení v metropoli podle dat Trigemy mezikvartálně značně kolísá. Jestliže na konci druhé čtvrtletí tohoto roku byla ve výši 21 895 korun, na začátku roku to bylo 22 202 korun za měsíc. Vyšších hodnot dosahoval tento ukazatel ve druhé polovině loňska. Na konci třetího kvartálu to bylo totiž hned 26 075 a na konci minulého roku 24 232 korun za měsíc.

Za poslední čtyři sledované roky se dostala cena za nájemní bydlení nejníže před čtyřmi roky v létě, kdy činila 17 391 korun za měsíc. Následně však již rostla na 18 352, 21 687 a následně i 21 941 korun.

Cena za nájemní bydlení nezohledňuje ve svých hodnotách poplatky spojené s užíváním takového bytu. Na výši nájemného má největší vliv celková poptávka po bydlení v Praze a pak také samozřejmě kvalita bytového fondu, jenž se právě k takové formě bydlení nabízí.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!