Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#161 Nejvyšší nabízené nájemné v Praze je v centru města

20. září 2019 (08:05) - Statistiky - Praha - Nájmy

Nejvyšší nájemné na m2 bylo ve druhém čtvrtletí v centru Prahy, kde přesáhlo 400 korun na m2.

Secondhandová a dlouhodobá nájemní nabídka v Praze ve 2Q 2019 (ceny za m2)

Nájemné v hlavním městě se ve druhém kvartále pohybovalo okolo 300 korun na m2. Výjimku tvoří první až třetí městská část, kde byla tato cena ve výši od necelých 350 do více než 400 korun na m2.

Kromě čtvrté, páté, osmé a deváté městské části se nájemné v Praze dlouhodobě drží nad úrovní 300 korun za m2. Současně s tím platí, že v Praze 3 tato výše v posledních čtvrtletích kolidovala okolo 350, v Praze 2 okolo 370 až 390 a na „Jedničce“ mezi cca 410 až 430 korunami za m2.

Oproti celé řadě jiných ukazatelů, které s bydlením v metropoli souvisí, jednotková cena za nájemní bydlení za poslední rok a půl ve městě příliš neroste. V polovině letošního roku byla dokonce v samém centru o 25 korun na m2 nižší, než tomu bylo na konci minulého roku.

Pokud se na pražském trhu s nájemním bydlením nestane v následujících měsících cokoliv nepředvídatelného, lze usuzovat, že se budou i v dalším období ceny měnit jen částečně a nemuselo by tudíž docházet k dramatickému zdražování. Výjimkou by mohla být situace, kdy by se například výrazně snížila zásoba bytů určených k dalšímu pronajímání. Tím by se mohl výrazněji zvýšit tlak na cenu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!