Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#164 ČSÚ: Kromě nájemného rostou i další náklady na bydlení

27. září 2019 (18:02) - Statistiky - Finance

Nejvíce se na cenách za bydlení podle Českého statistického úřadu odrazil růst cen za elektřinu.

V červenci podle dat Českého statistického úřadu spotřebitelské ceny zrychlily meziroční růst na 2,9 procenta z červnových 2,7 procenta. U nájemného to znamenalo meziroční růst o 4 procenta. Kromě nájemného rostou i další náklady na bydlení. Například elektřina podle úřadu zdražila meziročně o 10,4 procenta, plyn o 3,6 procenta a vodné a stočné o 2,6 procenta.

Například podle Lukáše Kovanda, hlavního ekonoma Czech Fund, by však letošní růst cen elektřiny už neměl být tak citelný. Apeluje však na domácnosti, aby se připravily na zdražování i v příštích letech. Elektřina bude podle něho prý zdražovat v průměru o deset procent ročně, a to kvůli přechodu ekologicky šetrnější, ale dražší, zdroje energie.

„Meziroční inflace je tedy téměř tříprocentní hranici a stále platí, že za její polovinu jsou odpovědné rostoucí náklady na bydlení. Nejenom ceny nemovitostí a nájmů, ale i energie, vodné, stočné a další služby, bez kterých se nelze obejít, soustavně zdražují. A jak naznačují ceny silové energie v zahraničí, například konec zvyšování účtů za elektřinu zůstává ještě v nedohlednu,“ dodává Kovanda.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!