Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#166 Hypoindex: V ČR je daň z nemovitých věcí čtvrtá nejnižsí v Evropě

2. října 2019 (16:16) - Statistiky - Finance

Daň z nemovitých věcí je v Česku podle srovnání 26 evropských zemí čtvrtá nejnižší, jak uvádí portál Hypoindex.

Daň z nemovitých věcí je v České republice v průměru dosahuje 0,16 % hodnoty nemovitostí. Nižší je již podle serveru Hypoindex pouze v Lucembursku (0,05 %), Švýcarsku (0,11 %) a Rakousku (0,14 %). Na druhé straně nejvyšší je ve Velké Británii (2,53 %), Francii (1,7 %) a Polsku (1,61 %).

Podle údajů Finanční správy dosáhl výběr daně z nemovitých věcí v roce 2018 částky 10,829 miliard korun, což je cca 0,77 % příjmů České republiky. Kdyby se podíl daně k hodnotě nemovitostí zvýšil např. na úroveň sousedního Polska, jak portál Hypoindex srovnává, vzrostl by její podíl na příjmech státu na 7,7 % a celkový výběr na 108,29 miliard korun. Stal by se pak čtvrtým největším daňovým příjmem po DPH (413,01 miliard Kč), daní z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti (193,68 miliard Kč) a daní z příjmů právnických osob (166,13 miliard Kč).

Podle Hypoindexu bude tlak na nárůst této daně u nás dále sílit.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!