Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#169 V roce 2018 bylo v ČR zrealizováno téměř 250 tis. metrů zelených střech

9. října 2019 (11:19) - Statistiky - Stavebnictví - Regiony - Praha - Nové byty

Celková plocha zrealizovaných zelených střech za rok 2018 v České republice činila přibližně 247 000 m2.

Podle odborné sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně u nás činila celková plocha zrealizovaných zelených střech za minulý rok cca 247 000 m2, tehdy zhruba 5,5násobek plochy Václavského náměstí či 9 km dlouhého úseku dálnice, jak tento subjekt uvádí. Oproti roku 2017, kdy přírůstek plochy zelených střech činil 195 000 m2, se jedná o meziroční nárůst o více než čtvrtinu.

Extenzivních zelených střech bylo vloni zrealizováno 194 000 m2. To představovaly 77 % všech vegetačních střech. Intenzivních zelených střech přibylo 53 000 m2, což odpovídá 23 % celku. Tento poměr se ve srovnání s předchozím rokem nezměnil.

Hlavními důvody pro větší zastoupení extenzivních zelených střech zůstávají nižší pořizovací náklady, nižší náklady na údržbu a minimální potřeba dodatečné závlahy.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!