Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#27 Sazby hypoték nad 2,5 %

1. srpna 2018 (00:00)

Průměrné sazby hypoték se v dubnu a květnu 2018 přehouply přes 2,5 %. Meziročně se zvýšily o 23,7 %. Ve srovnání s rokem 2016 se navýšily o třetinu (32,8 %).

Vývoj průměrných sazeb hypoték 2011 - 2018

Průměrný úrok (podle hypoindex.cz) už od počátku roku 2017 vesměs pozvolna roste a pohybuje se postupně čím dál více nad hranicí 2,0 %. Od uvedeného období vzrostl o více než pětinu. Přestože je často zmiňováno, že tento růst může negativně ovlivnit další poptávku po novém bydlení, stále je ve srovnání s řadou jiných zemí, jako jsou například Polsko či Maďarsko, na relativně nízké úrovni, která ke koupi nové nemovitosti motivuje. Výraznější změnu v poptávce lze proto očekávat v souvislosti s omezením v přístupu k poskytování hypotečních úvěru, k němuž dojde od 1. října 2018.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!