Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#173 STEM/MARK: 3x více seniorů než mladých bydlí ve vlastním

24. října 2019 (16:45) - Statistiky

Třikrát více seniorů než mladých bydlí ve vlastní nemovitosti, jak plyne z online dotazníkového šetření agentury STEM/MARK.

V současnosti žije 64 % seniorů ve vlastním bytě a takové bydlení pokládají za ideální i do budoucna. Trend vlastnictví nemovitosti s možností ji následně odkázat je v ČR zjevně silně zakořeněn, a to i přes možnost využít prodeje bytu k získání dodatečných financí na stáří, ukázalo šetření, které si zadala společnosti Residomo. Analýza probíhala mezi 1 010 seniory ve věku od 60 do 85 let.

Soužití více generací je výhodné především pro děti, ukázal výzkum. Souhlasilo s tím 51 % seniorů. Podobná jsou také kritéria výběru bydlení. Nejen senioři, ale i mladí, jak ukázala další analýza, se zároveň shodují, že sehnat nové bydlení je složité. Pro mileniály je problém v nedostatečné nabídce vyhovujících bytů, pro seniory jde zase o proces náročný psychicky.

U mileniálek se také projevil zájem o dřívější odchod od rodičů a větší touha po samostatném bydlení než u mladých mužů. Překvapením na straně seniorek byla zase preference samoty po rozpadu rodiny či úmrtí partnera. Konkrétně 68 % z nich nového partnera nevyhledává.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!