Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#176 Počet dostupných nových bytů v Praze se nemění

1. listopadu 2019 (09:45) - Statistiky - Praha - Nové byty

Počet nově nabízených bytů se v posledním čtvrtletí v Praze držel na úrovni 5 300 jednotek, zjistila analýza společností Trigemy, Skanska Reality a Central Group.

V posledním období se v metropoli nabídka nových bytů pohybuje mezi 5 300 až 5 400 jednotkami. Obdobný stav byl také ke konci třetího čtvrtletí, kdy bylo v nabídkách 5 300 bytů. Nejvíce z nich bylo za poslední období v polovině roku 2015, kdy se jednalo o zhruba 7 000 jednotek. Naopak nejméně to bylo v průběhu roku 2017. Na začátku roku bylo tehdy zájemcům k dispozici pouze zhruba 3 450 jednotek.

Nabízené nové byty v Praze 2011 - 2019

Důvodem omezené nabídky jsou zejména zdlouhavé a komplikované povolovací procesy, jež právě v Praze způsobují, že se na trh dostává nižší počet bytů, než kolik by jich bylo ve skutečnosti potřeba. Například podle zástupců Institutu hlavního města Praha je třeba, aby se ve městě každým rokem nabízelo okolo 8 až 10 000 nových bytových jednotek.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!