Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#183 Rozdíl mezi prodejní a nabídkovou cenou bytů v Praze ve 3Q minimální

19. listopadu 2019 (11:18) - Statistiky - Praha - Developeři - Nové byty

Rozdíl mezi nabízenou a výslednou prodejní cenou za nový byt činil ve třetím čtvrtletí v Praze 2 597 korun na m2, ukázala analýz společnosti Trigema.

Ještě v první polovině roku 2017 dosahoval rozdíl mezi cenou nabízených a prodaných bytů zhruba 10 500 korun na m2, posléze se postupně snižoval. Vloni ve třetím čtvrtletí byl ještě na úrovni necelých 7 000 korun na mě, letos ve stejném kvartálu to však bylo již pouze 2 597 korun na m2. Mezitím dosahoval značně kolísavých parametrů: ve druhém čtvrtletí tohoto roku to bylo 5 776 a v prvním jen 1 599 korun na m2. na konci minulého roku to bylo 4 936 korun na m2.

Průměrné ceny nových bytů v Praze 2012 – 2019

Co je důvodem změn trendů, kdy se rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou spíše zužuje? Situace na trhu s novými byty se možná pro mnohé paradoxně stabilizuje. Nové byty se dostávají na úroveň, která téměř stírá rozdíl mezi nabídkovou a výslednou prodejní cenou nového bytu. To vše v čase, kdy rostou ceny stavebních prací a materiálu, stejně jako ceny pozemků pro potenciálně novou výstavbu v metropoli, což se samozřejmě odráží také v dalším cenovém růstu za nový byt.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!