Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#186 Ušetřeno.cz: V Praze je měsíční hypotéka o 5000 vyšší

25. listopadu 2019 (10:12) - Statistiky - Regiony - Praha - Hypotéky - Finance

Průměrná splátka hypotéky v Praze je o 5 000 korun měsíčně vyšší než jinde, jak uvádí analýza portálu Ušetřeno.cz.

Zatímco Pražané splácejí za hypotéku v průměru 13 016 korun měsíčně, jinde v Česku je to 8 012 korun měsíčně. Průměrná částka, kterou české domácnosti měsíčně platí za hypotéku, je pak 8 930 korun. Tyto rozdíly jsou přitom vyšší než v minulosti - měsíční splátka v Praze meziročně stoupla o 35 procent, ve zbytku republiky o 18 procent. Celorepublikově jde o meziroční nárůst o 24 procent. Věk žadatelů o hypotéku v Praze klesl z 39 na 33,5 let. Podle některých expertů se jedná o žadatele s nadprůměrnými platy, kteří se do Prahy stěhují díky získání atraktivní pracovní nabídky. V ostatních oblastech republiky se však jejich věk stále drží na hranici 40 let.

Podle stejné analýzy stoupla průměrná cena nemovitosti v Praze meziročně o 1,115 milionu korun na 5,455 milionu. Jinde v Česku to přitom bylo pouze 3,086 milionů korun, což tak představovalo nárůst o 240 000 korun.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!