Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#189 Pražští zastupitelé zvažují výstavbu obecních bytů

2. prosince 2019 (12:02) - Statistiky - Praha - Nové byty

Pražští zastupitelé zvažují masivnější výstavbu obecních bytů. V současnosti přitom město vlastní necelých 24 tisíc takových bytů.

Podle Studie obecního bydlení, která byla pro Hlavní město Praha na začátku letošního roku vypracována, je v metropoli aktuálně 23 699 obecních bytů. Nejvíce je jich v Praze 10. Dlouhodobě však počet obecních bytů v Praze klesá. Zatímco v roce 1991 Praha vlastnila 194 000 bytů, dnes je pražských obecních bytů méně než osmina. V Praze připadá podle studie na jeden obecní byt 42 obyvatel, v Bratislavě je to 217, v Berlíně 12, ve Vídni 9.

V letech 2015 až 2018 bylo přitom 5 287 takových bytů prodáno a 217 bytů nově postaveno. Především z důvodu nevyhovujícího technického stavu je obecních bytů dohromady neobsazeno 1 712 těchto jednotek. Celkově 6,69 % těchto bytů je určeno sociálně slabším a 6,86 % je určeno pro bydlení seniorů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!