Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#193 Cena secondhandových bytů v pražské nabídce je průměrně 89 000 Kč za čtvereční metr

13. prosince 2019 (13:12) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Průměrná cena staršího bytu, který se v Praze nabízí k prodeji, činila na konci třetího čtvrtletí 88 719 korun na m2, zjistila analýza společnosti Trigema.

Ceny starších bytů se během posledního roku pohybují okolo 89 000 korun na m2. V předchozím období to bylo méně. Na konci třetího kvartálu minulého roku to bylo 87 985, o čtvrtletí předtím dokonce jen 82 860 korun na m2. V roce 2017 byly tyto ceny mezi 74 000 až 80 000 korunami na m2. Rok předtím to bylo zhruba 65 až 70 000 korun na m2.

Vývoj nabídky a ceny secondhandových bytů 2016 - 2019

Ceny starších bytů rostou o mnoho pomaleji, než je tomu v případě nových bytů. Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě fakt, že domácí bytový fond je vesměs zastaralý. Jeho kvalita tak nemůže také opodstatnit vyšší cenové navýšení, než jaké poptávka dovolí. Dalším důvodem je ale také občanská infrastruktura, která v okolí takového bydlení někdy neodpovídá tomu, co nabízí bydlení nové.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!