Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#196 Průměrná výše nabízených nájmů v Praze je necelých 21 000 Kč

20. prosince 2019 (12:20) - Statistiky - Praha - Nájmy

Cena za nabízené nájemní bydlení v Praze ve třetím kvartálu klesla, a to na 20 911 korun měsíčně, jak ukazuje průzkum Trigemy.

Vývoj ceny nájemního bydlení v metropoli se v čase mění. Současně s tím však neplatí, že by tyto náklady automaticky jen zdražovaly. Zatímco ve druhém čtvrtletí tohoto roku činily 21 895 korun měsíčně, o čtvrtletí později to bylo 20 911. V minulosti byly přitom tyto náklady v průměru ještě vyšší. Na konci letošního prvního čtvrtletí to bylo 22 202 a na konci roku minulého 24 232 korun za měsíc. Nejvíce se za poslední období tato cena zvedla v loňském třetím čtvrtletí, kdy se vyšplhala až na 26 075.

Vývoj nabídky a ceny nabídky nájemních bytů 2016 - 2019

Pro srovnání: před dvěma roky činila ve třetím čtvrtletí hodnoty 24 293 a před třemi 18 352 korun měsíčně, ukazují statistiky Trigemy.

Jedním z možných důvodů, proč ceny nájemního bydlení v čase rostou jen velmi pozvolna, může být proměnlivost kvality nabídky konkrétních nemovitostí, ale třeba i to, že u některých došlo v minulosti k cenovému „přestřelení“ a situace se k normálu vrací jen velmi pozvolna.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!