Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#201 Objem dluhu obyvatel Česka činil ke konci třetího čtvrtletí 2,41 bilionu korun

3. ledna 2020 (10:30) - Statistiky

Objem dluhu obyvatel Česka činil ke konci třetího čtvrtletí 2,41 bilionu korun. Z toho 117,6 miliardy byl nárůst dluhu z hypoték a úvěrů ze stavebního spoření.

Meziročně vzrostl dluh obyvatel o 143,7 miliardy, jak vyplývá z údajů Bankovní a Nebankovní registry klientských informací. Zatímco loni vzrostl ve třetím čtvrtletí objem dluhu z hypotečních úvěrů mezičtvrtletně o 33 miliard korun, letos šlo pouze o 19 miliard.

Objem ohroženého dluhu, tedy dluhu z úvěrů, u kterých nebyly zaplaceny tři po sobě následující řádné splátky nebo které byly zesplatněny klesl o 5,3 miliardy na 31,2 miliardy korun. Počet lidí, kteří nespláceli úvěry určené na bydlení, dosahoval přitom 17 800, což představuje meziroční pokles o 4400.

Počet lidí, kteří nezvládají splácet hypotéky a úvěry ze stavebního spoření, klesá už podle zástupců Bankovního a Nebankovního registru klientských informací 14. čtvrtletí v řadě. Výraznější zrychlení tohoto poklesu bylo zaznamenáno začátkem roku 2017, kdy začal pravidelně klesat meziročně o více než desetinu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!