Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#216 Nové projekty ovlivňují celkovou tržní cenu nových bytů

21. února 2020 (12:02) - Statistiky - Praha - Nové byty

Cenu bytů na konci loňska výrazněji ovlivnily nové projekty. Ty se často nabízely za nižší ceny, než tomu bylo v předchozích obdobích.

Ve čtvrtém kvartálu minulého roku klesl zejména podíl bytů s cenou přesahující 120 000 korun na m2. Bytových jednotek s cenou, která je vyšší než 100 000 korun na m2, je nyní v Praze zhruba polovina. Bytů s cenou mezi 80 až 100 000 korun na m2 je pak 40 %. Kvůli nízké nabídce se levnějších bytů prodává na trhu minimálně. Průměrná cena nového bytu, který se prodal, proto také u nových projektů klesla z předchozích 107 386 na 102 514 korun na m2, ukázala studie společnosti Trigema. Na trh přišly ve čtvrtém kvartálu byty v projektech, které byly v původních průmyslových lokalitách, jako jsou Vysočany či Hloubětín nebo také na okraji města.

Vývoj nabídky a cen nově zahajovaných prodejů nových bytů v Praze 2011-2019

Nejvyšší průměrná cena nově zahajovaných projektů byla v polovině minulého roku, kdy dosáhla až na 110 704 korun. V roce 2018 byl pomyslný cenový vrchol ve třetím kvartálu, kdy se cena u těchto projektů dostala až na 114 521 korun na m2. To bylo o více než 14 000 korun více než v předchozím sledovaném období.

Také do budoucnosti lze očekávat, že bude v této kategorii docházet k různým cenovým výkyvům. Důvodem je samozřejmě hlavně to, jaké typy projektů zrovna přichází do prodeje.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!