Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#217 V Praze jsou nejprodávanějšími menší byty (ve 4Q 2019 prodáno téměř 70 % všech bytů)

25. února 2020 (14:25) - Statistiky - Praha - Nové byty

Ve čtvrtém kvartálu 2019 se v Praze prodalo hned 40 % dvoupokojových bytů. Jednopokojových bylo téměř 29 %, ukázala analýza Trigemy.

Zájem o menší byty v metropoli roste. Podíl jedno a dvoupokojových na celkově prodaných jednotkách dosáhnul na konci loňska dohromady skoro 70 %. Dvoupokojových se prodalo 40 a jednopokojových 28,7 %. Poptávka po třípokojových se v průběhu času spíše snižuje. Na konci minulého roku se jich prodalo 21,3 %. Ještě méně bylo čtyř a pětipokojových. Podíl čtyřpokojových činil 8,5 a pětipokojových 1,5 %.

Flat Zone: Struktura prodaných nových bytů v Praze ve 4Q 2019

Pro srovnání: na konci roku 2018 tvořil ještě podíl jedno a dvoupokojových bytů na celkových prodejích zhruba 60 %. Podíl čtyř a pětipokojových byl téměř 18%. Dvoupokojových bylo 36,7 a jednopokojových 24 %. Z toho je zřejmé, že roste jak podíl dvou, tak i jednopokojových jednotek a současně klesá podíl čtyř a pětipokojových.

Podle vyjádření řady developerů je přitom minimální velikost malého bytu okolo 30 m2, aby se sem mohly vejít například ještě i úložné prostory a další potřebné vybavení.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!