Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#218 Bencont Investments: Ceny novostaveb v Bratislavě nad 3 000 €

28. února 2020 (14:28) - Statistiky - Nové byty

Průměrná cena bytu v bratislavských novostavbách loni poprvé vystoupala nad 3 000 eur (75 450 Kč) za m2, vyplývá z analýzy společnosti Bencont Investments.

Na konci roku 2019 ceny stouply v Bratislavě v průměru na 3 237 eur (zhruba 81 400 Kč) za metr čtvereční. Meziročně se tak zvýšily o 11,3 procenta, tvrdí studie Bencont Investments. Tato firma předpokládá další růst cen nemovitostí v Bratislavě i letos. Ve městě je ze všech slovenských regionů nejvyšší životní úroveň a také nejvyšší ceny bydlení. Díky nízkým úrokovým sazbám je ale investice do rezidenčních nemovitostí stále výhodná a mnoho kupujících dává této možnosti přednost před bydlením v pronájmu.

V posledním čtvrtletí loňského roku až 70 % prodaných bytů v bratislavských novostavbách tvořily jedno a dvoupokojové byty. Dnes ale nabídka takových nových bytů podle analýzy prakticky už neexistuje a na trhu chybějí tzv. startovací byty.

Nabídka nových bytů v Bratislavě loni klesla pod hranici 2 000 jednotek a těsně nad tuto úroveň se vrátila až v posledním čtvrtletí. Stávající nabídka je rekordně slabá a dosahuje jen zhruba 65 % úrovně z let 2012 až 2014, kdy tamní realitní trh dosáhl svého dna.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!