Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#219 Nabídka secondhandů v Praze se ztenčuje

3. března 2020 (11:28) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Na konci 4. čtvrtletí bylo v Praze v nabídkách jen necelých 6 000 starších bytů. Trend snižující se nabídky tak pokračoval.

Zatímco před třemi roky bylo v nabídkách v Praze ještě 9 360 starších bytů, loni v prosinci to bylo už jen 5 994 jednotek, ukázalo šetření Trigemy. Z trhu tak ubyla více než třetina nabízených secondhandů. V mezidobí nabídka téměř kontinuálně klesala. Výjimkou bylo ale například třetí čtvrtletí roku 2018, kdy se tento počet propadnul hned na úroveň 5 522 jednotek. Od té doby nabídka zase mírně rostla. Loni dosahovala ve druhém a třetím čtvrtletí téměř 7 500 bytů. Mezi třetím a čtvrtým kvartálem však uvedený objem klesnul o 1 500 bytů.

Vývoj nabídky dostupných secondhandových bytů v Praze 2016-2019

Další vývoj lze jen obtížně předvídat. Nabídka starších bytů na pražském rezidenčním trhu je velice nízká, což může znamenat, že se v následujících měsících sice navýší, současně s tím ale vzrostou také průměrné ceny. Bude přitom záviset také na tom, jaká skladba bytů se bude inzerovat. Pokud by se jednalo o méně kvalitní jednotky v sídlištní zástavbě, nemusí být cenový tlak tak výrazný.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!