Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#224 Průměrná cena prodávaných nových bytů v regionech nad 56.000 za metr

20. března 2020 (15:20) - Statistiky - Regiony - Nové byty

V posledním čtvrtletí minulého roku se nový byt v regionech prodával v průměru za 56 365 korun na m2, zjistila analýza společnosti Trigema.

Nejdražší byly na konci minulého roku ty, které se prodávaly v Libereckém kraji (99 084 korun na m2), což bylo dáno zvýšenou nabídkou luxusních horských apartmánů. Průměrná cen těch jihomoravských, kam bylo zahrnuto rovněž Brno, činila 68 437 korun na m2 a středočeských 63 134 korun na m2.

Průměrné ceny nových bytů v regionech ČR 4Q 2019

Mezi 50 až 60 000 korunami na m2 byl cenově kraj Královehradecký, Jihočeský, Olomoucký, Moravskloslezský a Plzeňský. Mezi 40 až 50 000 korunami se pohybovaly náklady na pořízení nového bytu na Karlovarsku, Zlínsku, Pardubicku a na Vysočině. Nejlevněji se pořizovaly v Ústeckém kraji (34 211 korun na m2).

Do budoucnosti lze předpokládat, že Středočeský a Jihomoravský kraj dále cenově porostou. V ostatních regionech, kde není poptávka po bydlení tak vysoká, se budou ceny navyšovat jen mírně, nebo někde i stagnovat. Zejména na Liberecku a Královehradecku pak mohou i klesat. A to zejména v momentu, kdy se vyprodají dražší horské apartmány a valná většina nabídky se opět soustředí především na standardní formy nového bydlení.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!