Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#229 Hypoindex: Objem poskytnutých hypoték klesl meziročně o 22 %

7. dubna 2020 (14:07) - Statistiky - Hypotéky - Finance

Vloni klesl objem poskytnutých hypoték oproti roku 2018 o více než 22 procent na 77 388 smluv, ukázal portál Hypoindex.

Celkový objem poskytnutých hypoték se v roce 2019 snížil o 16,9 procenta. Je to nejhorší výsledek hypotečního trhu za posledních pět let. Trh zaznamenal redukci o více než 36,8 miliardy korun na 181,578 miliardy korun.

Nejsilnějším měsícem loňského roku byl listopad, kdy bylo sjednáno 7 305 hypoték v celkovém objemu 18,301 miliard korun. Nejslabší byl naopak začátek minulého roku. Bylo to současně období, kdy se sjednaly hypotéky jen za 10,881 miliard korun – nejméně za posledních 5 let. V září 2019 se však objem poskytnutých hypoték vrátil na běžnou úroveň.

Průměrná výše hypotečního úvěru se již od listopadu 2016 drží nad dvěma miliony korun. V listopadu 2019 poprvé překonala hranici 2,5 milionu korun a v prosinci se vyšplhala až na 2 543 963 korun.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!