Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#230 V regionech se staví o 6 metrů menší byty než vloni

9. dubna 2020 (09:04) - Statistiky - Regiony - Nové byty

Průměrná výměra nově nabízeného bytu byla na konci loňska v mimopražských regionech v průměru 66 m2. Rok předtím to bylo o 6 m2 méně.

V novostavbách byla ve čtvrtém čtvrtletí loňska největší průměrná výměra v bytech, které se nabízely v Jihočeském kraji. Zde dosahovala průměrná rozloha 80,83 procenta. V Moravskoslezském kraji to bylo 77,2 a na Karlovarsku to bylo 72,4 m2. Všude jinde to bylo mezi 60 až 70 m2. Na Liberecku to bylo 68, Olomoucku 67, Plzeňsku 66,9 a Královehradecku 66,7 m2. Na jižní Moravě to však bylo jen 61,1 a Pardubicku 60,1 m2.

Rok předtím byla průměrná výměra nového bytu na úrovni 60 m2. Největší byty se tehdy nabízely na Pardubicku (86,9 m2), v Moravskoslezském kraji (80,9 m2) a na Karlovarsku (72,7 m2). Na druhé straně nejmenší na Vysočině (58,8 m2).

Průměrná výměra nabízeného nového bytu se odvíjí především od aktuální nabídky developerských projektů a nemá přímou spojitost s tím, že jsou v každém ze sledovaných v poptávce po novém bydlení krajů zcela odlišné preference.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!