Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#239 Nabídka nových bytů v Praze se znovu propadá

4. května 2020 (16:05) - Statistiky - Praha - Nové byty

Nabídka nových bytů byla v Praze ke konci čtvrtletí ve výši 4 750 nových bytů, potvrzuje analýza společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Nabídka nových bytů mezikvartálně v metropoli poklesla na 4 750 jednotek, což je o 200 méně než v předchozím období. Potvrzují se tak obavy odborné veřejnosti, že v nejbližším období nelze významné navýšení nabídky rozhodně očekávat.

Nabídka okolo 4 až 5 tisíc jednotek je přitom pro pražský rezidenční trh charakteristická zhruba poslední čtyři roky. Na konci loňska to bylo 4 950 a předtím dvakrát po sobě 5 300 jednotek. Před rokem bylo na konci prvního čtvrtletí v nabídkách 5 400 jednotek. Z tohoto trendu je zřejmé, že počet nabízených bytů spíše klesá. Meziročně to bylo dokonce o více než 700 jednotek! Přesto developeři na trh i v tomto nelehkém období s novými projekty přichází, protože zájem o nové bydlení je velký. Celkově je ale bytů stále málo. Poptávka významně převyšuje nabídku, což tlačí ceny některých developerských projektů nahoru. Potřeba je až dvojnásobek toho, co se nyní na trhu nabízí. Nejméně nabízených bytů bylo v posledních letech v první polovině roku 2017, kdy bylo v nabídkách pouze 3 450, resp. 3 600 jednotek.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!