Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#30 Rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou mezi 6 a 12 %

1. srpna 2018 (00:00)

Dlouhodobý poměr mezi průměrnou cenou dostupných a prodávaných bytů se drží v pásmu mezi 6 - 12 %. Aktuálně cena znovu vzrostla na 94 000 Kč s DPH / m2 (meziročně o 23,9 %).

Vývoj průměrné ceny za m2 prodaných nových bytů v Praze 2013-2018

Prodejní cena v tomto roce bude s největší pravděpodobností atakovat hranici 100 000 korun na m2. Na konci druhého čtvrtletí byla ve výši 94 000 korun na m2. Tím by však došlo k dalšímu omezení přístupnosti nového bydlení zejména směrem ke střední třídě. Současně s tím by mohl narůst podíl těch, kteří si nové bydlení nepořizují pro vlastní potřebu ale „pouze“ jako investici. Uvedený trend, pokud by ceny v regionech nerostly příliš výrazně, by mohl navíc způsobit další přelití zájmu o nové bydlení mimo velká města, jakými jsou nejen Praha, ale třeba i Brno, což by kladlo na příměstskou dopravu ještě větší nároky, než je tomu dnes.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!