Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#244 ARCADIS: Stavební náklady v Praze druhé nejvyšší v CEE

15. května 2020 (15:50) - Statistiky - Stavebnictví

Stavební náklady jsou v Praze v porovnání osmi větších měst střední a východní Evropy druhé nejvyšší, jak vyplývá z výsledků studie společnosti Arcadis.

V kontextu stovky světových měst je Praha z pohledu stavebních nákladů na 67. místě. Nejvyšší stavební náklady jsou v Londýně, následují New York a Hongkong. Za Prahou následují Varšava, Bělehrad, Krakov, Poznaň, Bukurešť a Sofie. V první desítce s nejvyššími náklady se umístilo šest evropských měst. Kromě Londýna to jsou Ženeva (4.), Kodaň (6.), Curych (8.), Dublin (9.) a Edinburgh (10.). Naopak tři města s nejnižšími náklady jsou z Indie.

Podle studie existují dva způsoby, jak současná opatření proti šíření koronaviru mohou ovlivnit stavebnictví. Jednak to může být šok na straně nabídky, kdy se developerské a další stavební projekty zpomalí, zpozdí nebo zcela zastaví. Hlavními důvody budou nedostatek stavebních materiálů a technologických celků nebo chybějící stavební dělníci. Druhým nebezpečím je propad poptávky v důsledku případné hospodářské recese.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!