Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#247 Nabídka secondhandů v Praze na konci 1Q na historickém minimu

22. května 2020 (22:05) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Starších bytů se v Praze na konci prvního kvartálu nabízelo k prodeji jen 4 875. V předchozích obdobích to bylo více.

Počet starších bytů, které se během prvních třech měsíců letošního roku nabízely k prodeji, se snížil pod hranici 5 000 jednotek. Jedná se o historicky nejnižší číslo za několik posledních let.

Na konci minulého roku bylo v nabídkách ještě 5 994 starších bytů. Před rokem během prvního kvartálu více než 6 600. Nejvíce jich bylo v posledních letech v roce 2017, kdy se jednalo o 9 300 bytů. Přesně tolik jich bylo tehdy v prvním kvartálu. Na konci roku 2016 to bylo ještě o 60 jednotek více.

Do budoucnosti lze předpokládat, že počet starších bytů nabízených k prodeji v Praze příliš neporoste. Důvodem je především velký zájem o bydlení ve městě a nedostatečná nabídka nových bytů. To vše způsobí nejspíše další tlak na trhu, jenž se může mimo jiné odrazit i ve zvýšené poptávce po jakémkoliv secondhandovém bydlení.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!