Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#249 Starší byty v prvním čtvrtletí 2020 zdražily

27. května 2020 (17:27) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Průměrná cena starších bytů, které se během prvního čtvrtletí nabízely v Praze, vzrostla na 95 224 korun na m2.

Ceny starších bytů v metropoli rostou. Ke konci loňska překonal tento parametr úroveň 90 000 korun na m2 a i letos pokračoval v dalším zdražování. Ke konci března to bylo totiž již více než 95 000 korun na m2, ukazují data Trigemy.

Pokud se podíváme do historie, pak zjistíme, že před třemi roky, tedy v roce 2017, byly náklady na m2 secondhandového bydlení ještě o více než 20 000 korun nižší. Hranici 80 000 korun prolomily na konci stejného roku. V dalším období – až na několik výjimek – se dále navyšovaly.

Ukazatel medián, který je očištěný od extrémně vysokých a nízkých hodnot je jen o málo nižší. Na konci letošního prvního kvartálu totiž dosahoval na 92 763 korun na m2. K tomu je třeba si navíc uvědomit, že se jedná o hodnotu, v níž nejsou zohledněny další poplatky za služby, které jsou s bydlením spojeny.

Do budoucnosti není zcela zřejmé, jakým způsobem se budou tyto ceny dále vyvíjet. A to i s ohledem na letošní koronavirovou pandemii, která podle řady expertů postihne spíše trh sekundární, aniž by měla větší vliv na ceny novostaveb.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!