Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#254 UlovDomov: Nájemné kleslo o 5 %

8. června 2020 (08:06) - Statistiky - Regiony - Praha - Nájmy

Dlouhodobé nájemné kleslo od poloviny března do poloviny dubna v Praze a Brně u nejžádanějších bytů 2+kk kleslo zhruba o 5 procent.

Jak vyplývá ze statistik společnosti UlovDomov.cz, dlouhodobé nájemné od poloviny března, kdy byla zavedena omezující opatření proti šíření koronaviru, se do poloviny dubna v Praze a Brně u nejžádanějších bytů 2+kk snížilo zhruba o 5 procent.

Před nástupem koronaviru bylo v centru Prahy zveřejněno průměrně 75 nových nabídek týdně, v druhé polovině března už se tento počet dostal nad 300, tvrdí zástupci portálu. Podle serveru zeje prázdnotou téměř 13 000 bytů. Portál navíc předpovídá, že v květnu a červnu by se na pražský nájemní trh mohlo nahrnout dalších 5 000 až 6 000 bytů. V kombinaci se sníženou poptávkou to údajně způsobí další pokles cen dlouhodobých nájmů.

Podobným tempem jako v Praze a v Brně kleslo od poloviny března průměrné měsíční nájemné u bytů 2+kk také v Plzni, konkrétně na 11 000 Kč. V dalších městech Česka podle citovaných statistik nájemné zůstává zhruba stejné.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!