Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#277 Nově uváděné byty na trh byly ve 2Q 2020 levnější než průměr trhu

10. srpna 2020 (17:45) - Statistiky - Praha - Nové byty

Průměrná cena u nově zahájených projektů dosáhla ve druhém čtvrtletí v Praze výše 110 117 korun na m2.

Více jak 8procentní pokles průměrné ceny byl zaznamenán u nově zahajovaných projektů, které se na trh uvedly ve druhém čtvrtletí letošního roku. Tato cena dosáhla na 110 117 korun na m2. V předchozím období byla přitom ještě na úrovni 119 802 korun na m2.

Uvedená veličina však v čase značně kolísá, což je samozřejmě ovlivněno především tím, jaké typy rezidenčních projektů jsou v daném čtvrtletí právě uváděny na trh. Před rokem se například tato cena pohybovala okolo necelých 111 000 korun na 2. Před dvěma roky to bylo více než 100 000 a před třemi zhruba 91 500 korun na m2.

Z výše uvedeného je zřejmé, že se ceny v čase spíše zvyšují, i když se tak neděje automaticky v každém čtvrtletí. Toto léto došlo k meziročnímu poklesu této ceny o 0,5 procenta.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!