Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#278 CEEC: Založení Celopražského fondu investic akceptuje pouze 23 % developerů

12. srpna 2020 (12:30) - Statistiky - Praha - Developeři - Nové byty

Se založením Celopražského fondu veřejných investic, který by byl určený na občanskou vybavenost a dopravní infrastrukturu, souhlasí pouze 23 % dotázaných developerů.

Jak vyplývá z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2020, zpracované analytickou společností CEEC Research, pouze necelá třetina developerů zcela souhlasí se založením fondu (23 %), jenž je založený na tom, že by developeři, kteří plánují v Praze realizovat projekty, do fondu přispěli předem stanoveným poplatkem. Díky němu by se v těchto lokalitách financovala místní občanská vybavenost a dopravní infrastruktura.

Téměř polovina z oslovených developerů se zřízením fondu souhlasí zčásti (45 %) a zbylá třetina dotázaných se založením nesouhlasí vůbec (32 %). Podle Sdružení pro architekturu a rozvoj, jenž s návrhem na zřízení fondu přišel, by příspěvek u rezidenčních staveb mohl činit okolo 500 Kč za m2 hrubé podlažní plochy bytu, což by představovalo zhruba 50 000 Kč za byt. Nyní o investicích rozhodují samy městské části po dohodě s developery, takže v každé městské části postupují jinak.

Pokud by byl Celopražský fond veřejných investic založen, případná povinnost odvádět poplatek do fondu by se promítla v ceně nemovitostí. Podle 90 procent dotázaných by tato cena nemovitostí vzrostla o poměrnou část, aby mohli developeři pokrýt náklady s tímto spojené. Pouhá desetina, tedy 10 procent, developerských firem by cenu neměnila.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!