Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#279 HYPOINDEX: V červnu poskytnuto o 7,1 % hypoték více

14. srpna 2020 (14:08) - Statistiky - Hypotéky - Finance

V červnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz poskytnuto v Česku 7 621 hypotečních úvěrů, což znamená meziroční nárůst o 7,1 procent.

Celkem banky za červen sjednaly hypotéky za 20,95 miliardy korun, což je o 27 procent více než loni v červnu. Růst objemů hypotečních úvěrů souvisí podle řady expertů především s růstem průměrné výše hypotéky. Tento ukazatel v letošním červnu vystoupal meziročně o 432 000 korun na nový rekord, který aktuálně činí 2,749 milionu korun.

Průměrná úroková sazba sjednaných hypoték klesla o 9 setin procentního bodu na 2,21 procent. Reálně již nabídka některých bank začíná na sazbě výrazně pod dvěma procenty.

Pokud by byl Celopražský fond veřejných investic založen, případná povinnost odvádět poplatek do fondu by se promítla v ceně nemovitostí. Podle 90 procent dotázaných by tato cena nemovitostí vzrostla o poměrnou část, aby mohli developeři pokrýt náklady s tímto spojené. Pouhá desetina, tedy 10 procent, developerských firem by cenu neměnila.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!