Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#281 V regionech je aktuálně nabízeno 7000 nových bytů

19. srpna 2020 (19:08) - Statistiky - Regiony - Nové byty

Ke konci druhého kvartálu bylo mimo Prahu v nabídkách celkově 6 870 nových bytů. Nejvíce z nich bylo v Jihomoravském kraji.

Na jižní Moravě se během druhého kvartálu nabízelo 1 477 nových bytů. Ve Středočeském to bylo 1 272 a Plzeňském 648. Oproti předchozímu čtvrtletí to v případě Jihomoravského kraje znamenalo pokles o 5 procent. Naopak ve středních Čechách se jednalo o nárůst o 11 a na Plzeňsku o 7 procent. Relativně silným regionem byl z pohledu nabídky rovněž Moravskoslezský kraj, kde se na konci června inzerovalo přes 600 jednotek.

Na druhé straně nejméně nových bytů bylo ve stejném období na Ústecku, kde si mohli zájemci vybírat pouze ze 114 nových nemovitostí. Na Vysočině jich bylo 170 a na Karlovarsku a v Královehradeckém kraji necelých 260. Výrazný mezikvartální pokles byl charakteristický zejména pro již zmiňovanou Vysočinu, kde se tento objem nabízených bytů snížil téměř o polovinu.

Souhrnně se však počet nabízených jednotek v regionech příliš nezměnil. Mezikvartálně došlo u tohoto ukazatele k poklesu o pouhá 2 procenta. Nejvíce nově nabízených bytů bylo v posledním období na koci minulého roku, kdy se toto číslo vyšplhalo až na 7 490. Nejméně jich bylo naopak na konci roku 2017. Tehdy to bylo 4 670 jednotek.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!