Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#282 Nabídka dlouhodobých nájmů v Praze meziročně narostla o téměř 100 %

21. srpna 2020 (21:21) - Statistiky - Praha - Nájmy

Počet dostupných bytů pro dlouhodobé nájemní bydlení v Praze na konci druhého čtvrtletí meziročně vzrostl o 97,7 procenta na 14 738.

Nejvíce za poslední čtyři roky vzrostl počet nájemních bytů, které se dostaly do nabídek. Mezičtvrtletně se zvýšil o pětinu. Ke konci června se jich inzerovalo necelých 15 000.

Zatímco na konci loňského roku bylo podle šetření společnosti Trigema v Praze v nabídkách pouze 6 650 nájemních bytů a na konci března okolo 12 370 jednotek, v polovině letošního roku se toto číslo vyšplhalo již na téměř 15 000. V porovnání s loňským létem je to téměř dvojnásobný počet. Tehdy bylo k pronajmutí na trhu 7 453 bytů. Aktuální navýšení jde podle odhadů z větší části na úkor bytů, jež byly původně určeny ke krátkodobým nájmům.

Podle údajů portálu Airdna.co, jenž se zaměřuje na krátkodobé pronájmy, byl pak počet krátkodobých nájemních bytů ke konci června na úrovni 7 644 jednotek. To představuje meziroční útlum o 31,8 procent. Mezikvartálně se pak toto číslo snížilo o pětinu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!