Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#290 Průměrná cena seconhandů překonala 100 000 Kč za metr

9. září 2020 (09:09) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Průměrná cena starších bytů v Praze ve druhém čtvrtletí historicky poprvé překonala hranici 100 000 korun na m2.

V hlavním městě se na konci června starší byt v průměru nabízel za 101 663 korun na m2. To je hned o 6,8 procenta více než v předchozím kvartále. V meziročním srovnání se tento ukazatel navýšil dokonce o 13,3 procenta. Před rokem ve stejném období byla tato cena na úrovni 89 693 korun na m2. Před dvěma pak činila 82 860 korun na m2.

Aktuálně se tak starší byty v Praze nabízí jen o zhruba 10 000 korun na m2 levněji než byty nové. To mimo jiné ukazuje, jak se nedostatek jakýchkoliv rezidenčních nemovitostí promítá nejen do rostoucích cen nových, ale také starších a nájemních bytových jednotek. Také během dalších měsíců lze pravděpodobně očekávat, že budou ceny nemovitostí růst a ve vybraných případech se budou nejspíše i přibližovat, jak tomu bylo v zatím posledním sledovaném období v případě nových a starších bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!