Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#299 CEEC: Polovina stavebních firem nevidí téměř nulové budovy jako problém

7. října 2020 (10:07) - Statistiky - Stavebnictví

Fakt, že od začátku příštího roku má platit povinnost stavět novostavby jako „téměř nulové budovy“, nepovažuje necelá polovina stavebních společností za výrazný problém.

Podle šetření společnosti CEEC Research nejsou požadavky vycházející ze směrnice Evropského parlamentu, které se týkají obnovitelných zdrojů energie, technických systémů nebo regulace větrání, vytápění či osvětlení, pro 46 procent firem zaměřených na výstavbu problematické. Naopak skoro třetina – přesně 27 procent - oslovených vnímá tuto povinnost jako komplikaci. Stejná část dotázaných toto nařízení považuje za důležité a prospěšné.

Téměř všichni oslovení hodnotí výstavbu „téměř nulových budov“ jako nákladnější. Jedná se o 98 procent z nich. Částečné komplikace to představuje pro 54 procent. Průměrně se výstavba těchto budov prodraží až o 17 procent. Společnosti uváděly, že v současné chvíli tvoří „téměř nulové budovy“ zhruba 11 procent všech jejich projektů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!