Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#309 Průměrná cena nových bytů v Praze meziročně opět vzrostla

30. října 2020 (10:30) - Statistiky - Praha - Nové byty

Průměrná cena za prodaný byt dosáhla v průběhu třetího kvartálu v Praze na 110 117 korun na m2, zjistilo šetření společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Mezikvartálně průměrná cena za prodaný byt vzrostla o 1,7 a meziročně o 3,2 procent na 110 117 korun na m2. Loni ve stejném období činila 106 713 a předloni 96 000 korun na m2. Před třemi roky to bylo ještě 83 150 a před čtyřmi 69 517 korun na m2. Je zřejmé, že míra růstu cen za nové bydlení už není za posledních 12 měsíců tak vysoká, jak tomu bylo v předchozím období.

Průměrná cena za prodaný byt je v porovnání s rokem 2018 vyšší o 14,7 procenta. Vzhledem k roku 2017 se jedná o nárůst o 32,4 procenta a vzhledem ke 2016 o zdražení o 58 procent.

Do budoucnosti lze očekávat, že ceny ještě mírně porostou. Rozhodně však ne tak dramaticky, jak tomu bylo zejména v letech 2015 až 2018. Tehdy se jednalo o meziroční zdražování až v řádu desítek procent.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!