Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#310 V katastru téměř 370 000 nemovitostí s neznámým vlastníkem

2. listopadu 2020 (11:02) - Statistiky - Secondhandy

V katastru nemovitostí bylo k 1. srpnu evidováno 369 543 položek s nedostatečně identifikovaným nebo neznámým vlastníkem. Vlastnictví se ale zjistí jen u zlomku z tohoto počtu.

Od ledna do srpna letošního roku se přitom podařilo vyřešit vlastnictví 4 234 nemovitostí a u dalších 6 438 nemovitostí bylo zahájeno šetření. Od roku 2014, kdy začal platit nový katastrální zákon, se podařilo vyřešit 35 896 případů. V 60 procentech případů byl podán podnět k zahájení dědického řízení. V 10 procentech případů byl podán návrh na vklad do katastru nemovitostí, neboť vlastníkem je stát.

Platí přitom, že se úřadu podaří vlastníka nemovitosti identifikovat, nebo se osoba, která tvrdí, že je vlastníkem, přihlásí sama. Následně úřad tomuto člověku zašle výzvu k doplnění listin dokládajících jeho vlastnictví, případně mu doporučí, aby svá práva uplatnil v občanskoprávním řízení. Lhůta stanovená občanským zákoníkem doběhne 31. prosince 2023.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!