Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#312 Nové byty se v Praze ve 3Q 2020 objevovaly v průměru za 118 tis. Kč za čtvereční metr

6. listopadu 2020 (11:06) - Statistiky - Praha - Nové byty

Průměrná cena u nově zahajovaných prodaných bytů v Praze vzrostla ve třetím kvartálu na 118 114 korun na m2.

Meziroční růst cen u nově zahajovaných prodaných bytů se v Praze zvýšil o desetinu. V mezikvartálním srovnání to bylo o 7,3 procenta. Během třetího čtvrtletí se tak tato cena dostala v průměru na 118 114 korun na m2.

Uvedený ukazatel v čase značně kolísá. Odvíjí se od aktuálních projektů, které se zrovna dostávají na trh. Například v prvním čtvrtletí byla dokonce na úrovni 119 802 korun na m2. Podíváme se však na delší časové období, pak zjistíme, že ve střednědobém horizontu spíše roste. Před rokem byla ve třetím čtvrtletí ve výši 107 386 korun na m2 a rok předtím na 114 521 korunách za m2. Před třemi lety to ale bylo pouze 86 922 korun na m2.

Z vývoje v posledních letech lze usuzovat, že se tento ukazatel bude dále spíše zvyšovat. Jak však napovídá historie, i zde se můžeme dočkat krátkodobých poklesů, což bude spojeno s tím, že se mohou na trh dostávat projekty, které budou v méně atraktivních lokalitách a budou charakteristické nižší kvalitou svého vybavení. Od toho se pak bude odvíjet i jejich cena.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!