Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Topná sezóna začala. Kolik stojí zemní plyn, dřevo a uhlí?

Hypoindex.cz, 16. října 2020 (09:40)

Zdražují nemovitosti, jídlo i některé služby. Ceny energií ale zažívají opačný vývoj. Za zemní plyn, dřevo i uhlí byste tak v letošní topné sezóně měli platit stejně a v některých případech dokonce méně než loni. Čím se vyplatí topit?

V našich klimatických podmínkách se topí od brzkého podzimu do pozdního jara. Rozehřáté radiátory jsou komfortní, ovšem účet za vytápění může být po skončení topné sezóny nepříjemný. Letos by, alespoň podle aktuálního vývoje cen paliv a topiv, mohly domácnosti zůstat klidné – prozatím se žádné velké zdražování nechystá.

Dvě paliva hrají u českých domácností dlouhodobě prim – je to dřevo a uhlí. Lidé jsou na ně zvyklí, navíc jsou tato paliva snadno dostupná a cenově výhodná. Cenu dřeva letos srazila kůrovcová kalamita a spolu s ní ještě vichřice. Protože je dřeva na trhu hodně, zlevňuje. Kubík se prodává za 350 až 400 korun. Záleží na typu dřeva i na jeho zpracování. Dražší je štípané dřevo. Nejlevněji vychází samo-těžba. Běžnou domácnost vyjde roční vytápění dřevem zhruba na 15 až 20 tisíc korun. Levné zůstává také uhlí, zejména to hnědé. Argumentem proti uhlí je jeho vliv na životní prostředí. S tím si má poradit i zákaz starších kotlů na uhlí, jež by měly být postupně nahrazeny ekologičtější variantou. Kubík hnědého uhlí se nyní prodává za asi 380 korun, kvalitnější černé uhlí je dražší, stojí i přes 600 korun za metrák. Průměrná domácnost pak za vytápění uhlím zaplatí 20 až 25 tisíc korun ročně.„Stručně je možné návrh charakterizovat jako prodloužení městského parteru v ose ulice Pařížská až na nábřeží a jeho propojení s vltavskou náplavkou a rozšíření plochy náměstí Miloše Formana, její očištění od automobilové dopravy a technických staveb velkého objemu, vytvoření živého místa ideově věnovaného českému filmu. Součástí projektu je i celková rekonstrukce a přestavba hotelu InterContinental. Jeho obnova je ale spíše v druhém plánu celého záměru,“ informuje studio na svých stránkách.


více čtěte na: www.hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!